Září 2016

Oprátka strachu (září)

29. září 2016 v 19:34 | Suzanne25 |  Téma týdne
Oprátka - předmět, který slouží jako nástroj smrti.

Strach - stav, kdy se něčeho nebo někoho bojíme.

Co když se tato dvě slova spojí? A lze vůbec nějak charakterizovat spojení předmětu a stavu?

Povím Vám příběh jedné mladé slečny, říkejme jí třeba Dana, která měla tak nádherný život, i přesto, že její rodiče nebyly žádní boháči a ani ona sama netoužila po přehnaném a dokonalém životě. Ve škole byla opakovaně šikanovaná, a to jak ze strany spolužáků, tak i ze strany učitelů. Ovšem nejednalo se o fyzickou šikanu, ale o psychickou (a ta je podle mě daleko horší než fyzická - šrámy na těle se Vám zahojí, ale na duši ne). Dana milovala zvířata, vždyť jen doma měly takovou malou zoologickou zahradu - dva psi, kočka, králíček, křeček a akvárium rybiček. Měla je ráda, protože to byly jediní tvorové, kteří jí nikdy neublížily. Dana byla velký introvert, málo mluvila a tudíž bylo dost obtížné poznat, když ji něco trápilo.

Jedno slunečně podzimní odpoledne zůstala Dana sama doma a jako obvykle se starala o své mazlíčky. Rodiče nebyly doma, protože musela do práce i v neděli Kolem třetí hodiny odpolední zazvonil telefon, Dana ho zvedla a na druhé straně se ozvalo "Bylo by lepší, kdyby ses nikdy nenarodila". O tom, co se dělo dál, se vedou jen spekulace. Podle jedné ze sousedských výpovědí to bylo nějak takhle:

Kolem desáté hodiny večerní se vrátili rodiče z práce. Byli velmi unavení a ani jim nebylo divné, že je jejich dcera nepřišla přivítat (asi si myslely, že už spí) a tak si šli i oni lehnout. Následující den, asi kolem sedmé hodiny ranní. venčila starší paní svého psa, když se najednou tichou ulicí rozezněl ženský křik. Křik patřil Danině mamince, která ji šla vzbudit, aby nezaspala do školy. Místo spící dívky, ale našla svoji dceru oběšenou na hedvábném šátku. Na jejím psacím stole rodiče našli dopis na rozloučenou, ve kterém se Dana vypsala z veškerého strachu, který pociťovala za živa. Na konci dopisu místo podpisu stálo "Odpusťte mi, ale nikdy jsem se neměla narodit".

Proč si Dana sáhla na život není dodnes vyřešené. Jisté je pouze to, že rodiče se z její smrti nikdy nevzpamatovali. Mohl snad za její smrt krutý žert jejích spolužáku, kteří ji šikanovaly? Nebo za tím stojí někdo úplně jiný?