Kočíčí přízrak

18. října 2016 v 18:38 | Suzanne25 |  Různé povídkyByla jasná a mrazivá noc. Myslivec Hanuš posílen několika panáky Majerovi proslulé slivovice, vylezl na posed, pohodlně se usadil, připravil si k ruce pušku a začal číhat na svoji kořist, divočáka. Čekal dvě hodiny, tři hodiny a divočák pořád nikde. Bylo chvíli před půlnoci, když podřimujícího Hanuše vzbudil zvuk praskajících větví. "To musí být on", zaradoval se Hanuš, vzal do ruky pušku a začal se rozhlížet všemi směry. Jenže nikde nikdo. Možná jen v místech posedu přeběhla veverka nebo se Hanuš stal obětí sluchových halucinací, což se mu v poslední době stávalo dost často a nejen v lese. Že by stáří nebo s ním tak zacvičila Majerova slivovice? Ať už to bylo cokoliv nebo kdokoliv lesem opět zavládlo ticho a klimbající Hanuš tentokrát usnul. Zdál se mu velmi krásný sen o tom, jak chytí svou poslední trofej v podobě divočáka a konečně bude moci odejít na zasloužilý odpočinek.

Dvacet minut po půlnoci byl Hanuš opět probuzen stejnými zvuky praskajících větví. "Teď už to určitě musí být divočák", zaradoval se znovu Hanuš. Tentokrát se ani nemusel rozhlížet. Oslnilo ho úplňkové světlo dopadající přímo před posed, ve kterém se rýsovala silueta malého tvora. Jako zkušený myslivec poznal hned, že se nejedná o divočáka, ale pravděpodobně o divokou kočku. Za normálních okolností by ho tato skutečnost nechala v klidu, jenže kočka se na něj upřeně dívala svýma jasně smaragdovýma očima, jako by chtěla něco říct nebo ho před něčím varovat. A opravdu. Jen o pár minut dál v lese se k posedu přibližoval dav prchajících divočáků, který za sebou kosil vše, co mu přišlo do cesty. Naprosto zhypnotizovaný Hanuš slezl na poslední chvíli z posedu, když se ze křoví vymořil dav divočáků a posed rozbořil.


Oním kocour byl podle pověsti zakletý hrabě, který se zjevoval v lese každý úplněk a čekal až bude moci uskutečnit dobrý skutek, který mu dopřeje věčný klid. Myslivec Hanuš tehdy sice žádného divočáka neulovil, zato, aniž by o tom věděl, spasil duši nešťastného kocoura, který mu tak šikovným způsobem zachránil život. A od té doby se už nikdy při úplňku kocour v lese nezjevoval.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama