Martin Švarc

21. října 2016 v 18:44 | Suzanne25 |  Tajemství čtyř

Od smrti Eriky Švarcové uplynulo celých deset let. Během této doby se její manžel Martin Švarc pokoušel být tím nejlepším otcem pro jejich dceru Natálku a zajistit ji vše, co dospívající dívka potřebuje. Je ale více než jasné, že ženu ze sebe prostě nedokáže udělat.

Před narozením Natálky i poté to byla právě Erika, která zajišťovala rodinnou pohodu a Martin se mohl naplno věnovat své milované práci. A tehdy ho ani na chvíli nenapadlo, že se jednou bude muset sám této role zhostit. Ovšem jak se časem ukázalo, nebyl Martin jen skvělým veterinářem, ale také skvělým otcem.


Natálka: Ahoj tati.

Martin: Ahoj zlato. Jaký si měla den?

Natálka: Fajn. Potřebovala bych s tebou o něčem mluvit.

Martin:Poslouchám.

Natálka: Asi bychom si na to měli sednout.

Martin: Ty mě děsíš. Stalo se něco?

Natálka: No, víš, že chodím s Danielem a že je to moje životní láska.

Martin: To je ten milý, mladý muž, který dosud nenašel tolik odvahy, aby se mi přišel představit?

Natálka: Přesně ten. Tak mi jsme se tak nějak sblížili, no teda spíš hodně sblížili a teď, …….. čekáme ........ čekáme dítě.

Martin: Prosím? Vy dva, spolu, čekáte dítě? A kolik, že je té tvé životní lásce?

Natálka: Dvacet dva.

Martin: Výborně, takže moje devatenáctiletá dcera, která ještě studuje a nemá za co žít, čeká dítě se svojí
dvaadvacetiletou životní láskou, která jak předpokládám, také ještě studuje.

Natálka: Tati, uklidni se. Já si samozřejmě uvědomuju, že jsme udělali blbost, ale už se stalo.

Martin: To sis děvenko měla uvědomit, než si s ním vlezla do postele. Buď ráda, že tohon neslyší tvoje matka, protože by tě na místě zabila. Copak jste ani jeden z Vás neslyšel o zásadách bezpečného sexu?

Andrea: Ahoj, sousede, jdu jen tak náhodou kolem a slyšela jsem křik, tak se chci zeptat, jestli je všechno v pořádku?

Martin: Obávám se, že nic není v pořádku.

Natálka: Tati, prosím, nemusíš z toho hned dělat takovou vědu.

Martin: Ne? Tak se pochlub tetě Andree, ať ví, o co všechno je v životě ochuzená. Ať vidí, jak špatně jsme tě vychovali,
když stačí jedna noc s životní láskou a další den přijdeš domů těhotná.

Andrea: Páni. A co s tím hodláte dělat?

Natálka: No, my si to dítě chceme nechat.

Martin: Vy jste se snad zbláznili. Uvědomuješ si, že ani jeden z Vás nemá dodělanou školu? Z čeho chcete to malý živit? A
kde jako budete bydlet?

Andrea: Martine, uklidni se. Natálko, běž prosím do svého pokoje a já se pokusím promluvit si v klidu s tátou.

Andrea: Poslyš, Martine, nemá cenu jí nebo tomu chlapci něco vyčítat. Ano, stalo se to, ale pokud jsou stoprocentně přesvědčeni si dítě nechat, tak budou potřebovat tvojí pomoc. Budou potřebovat zázemí, kam budou moc to malé přivést. Prostě budou potřebovat dědečka na plný úvazek.

Martin: Nech toho. Copak můžu ve svým věku někomu dělat dědečka? Možná tak strejdu, to ano, ale dědečka? A teď mi řekni, kde budou bydlet? No tady to rozhodně nepůjde. Tenhle dům je sice zrekonstruovaný pro mladou rodinu, ale hned jak se to malý narodí, bude tu někdo navíc, a ten někdo budu já. A co pak?

Andrea: No, měla bych pro Vás jedno řešení. Nedaleko od Vašeho domu, je ulice, kde jsou momentálně na prodej rodinné dvougenerační domky a za celkem slušnou cenu. Takže bydlení rozhodně nebude problém. A navíc budeš mít mladý pod kontrolou.

Martin: Já nevím. Pořád mám chuť přetrhnout jí jako hada. A toho mladýho jakbysmet. Řekni mi, ale upřímně, udělal jsem někde nějakou chybu?

Andrea: Martine, dřív nebo později to potká každého rodiče. Děti prostě rostou a dospívají. Vím, že na to není připravený žádný rodič, ale jednou musí vyletět z hnízda a začít žít svoje vlastní životy. A pokud jde o Natálku, tak ona ten svůj začala žít ve chvíli, kdy umřela Erika. Jednoduše po ní přebrala její roli. Moc dobře viděla, jak se trápíš. Proto se o tebe začala
tolik starat a tím pádem i rychleji dospěla.

Martin: Takže já jí vlastně pokazil dětství.

Andrea: Nic si jí nepokazil. Natálka měla to nejkrásnější dětství, protože měla za rodiče dva bezvadné lidi. Ty jí můžeš pokazit život teď, pokud se k ní obrátíš zády a odmítneš jí podat pomocnou ruku.

Martin: Asi máš pravdu. Bude mi trvat hodně dlouho, než si zvyknu na to, že už má svůj vlastní život a mě už skoro nepotřebuje.

Andrea: Právě naopak, teď tě nejvíc potřebuje. Jen si vzpomeň, co ti vždycky Erika kladla s důrazem na srdce. Rodina je od toho, aby si všichni navzájem pomáhali a později se společně těšili ze svého štěstí.

Martin: Tak dobře. Pomůžu jim. Když jsem zvládl vychovat Natálku, tak to snad zvládnu i v případě svého prvního vnoučete.


Ano. Od smrti Eriky Švarcové se toho za těch deset let opravdu hodně změnilo. Martin došel k poznání, že ve výchově své jediné dcery rozhodně nepochybila, právě naopak. Dokázal z ní vychovat tu nejskvělejší ženu, která dokáže přijmout zodpovědnost téměř za cokoliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama