Prosinec 2016

Malý vánoční příběh

24. prosince 2016 v 10:00 | Suzanne25 |  Různé povídky"Vánoční čas je plný nečekaných překvapení a splněných přání."


Bylo nebylo. V malém městečku zvaném Snílkov se lidé připravují na oslavy Vánoc - uklízí a zdobí své domovy, pečou cukroví, balí dárky, rozesílají vánoční přání a pozvánky svým blízkým.

Žije tu i jedna osoba, která nemá Vánoční čas v lásce. Onou osobou je mladý, nešťastně zamilovaný medik jménem Viktor. Viktor je už dlouhá léta zamilovaný do dcery zámeckého pána, Viktorie. Jejím osudem je bohatý, urozený a krásný hrabě ze sousedství, kterého si má vzít na Štědrý den.

Nicméně, co by to bylo za vánoční příběh, kdyby v něm chyběl strážný anděl?

Večer před Štědrým dnem pozoruje Viktor zářící hvězdy na noční obloze a jako každý večer, vysílá své tajné přání k andělům. V tu samou chvíli vysílá své tajné přání také princezna Viktorie.

Štědrý den. Zatímco děti netrpělivě očekávají příchod večera a s ním dárky, Viktorie se slzami v očích obléká svatební šaty. Mezitím se na náměstí utvořil dav lidí, včetně Viktora, netrpělivě očekávajíc královský, svatební průvod.

Během průvodu začalo vydatně sněžit, ale na obloze nebylo jediného mráčku. Průvod zastavila až velká, bílá sněhová vločka. Nebyla to obyčejná sněhová vločka, ale strážný anděl, který přispěchal nešťastníkům na pomoc. Městečko se na malou chvíli zahalilo do bílé tmy. Když se opět rozjasnilo, drželi se Viktor s Viktorií za ruce.

A věřte nebo ne, na Štědrý den se opravdu konala svatba. Svatba obyčejného medika Viktora s urozenou princeznou Viktorií.

Nikdy nepřestaňte věřit ve splnění Vašich snů. Můžete to být právě Vy, koho tyto Vánoce navštíví Vás strážný anděl.