Květen 2017

Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online

25. května 2017 v 18:13 | Suzanne25 |  Různé povídky


Vzdělávání je součástí života každého z nás. Spousta z nás má bohužel zafixované slovo vzdělání se starou školou a tak není divu, pokud si už najdeme chvilku jen pro sebe, s největší pravděpodobností nebudeme myslet na učení.
Stejně jako věda nebo technika, také vzdělání se neustále vyvíjí. Zapomeňte na klasickou školu s křídovou tabulí, lavicemi, naučnými plakáty a nekonečné množství teoretických hodin, které ve skutečnosti nikam nevedly. Zkuste si představit vzdělání, které se Vám přizpůsobí na míru a možná Vás bude i bavit. Řekněte ano modernímu, online vzdělávání.

Zatímco ve světě je online vzdělávání běžné, v České republice se tento fenomén teprve usazuje. A co je na něm tak skvělého?

Můžete se přihlásit na více kurzů zároveň
Kdo říká, že když se přihlásíte do jednoho kurzu a nepadne Vám do oka, musíte ho absolvovat stůj, co stůj? Klidně se přihlaste do více kurzů najednou, jedině tak máte možnost (pokud nejdete cíleně za jedním) zjistit, který pro Vás bude největším přínosem.

Jste pánem svého času
Čas je Váš přítel. Zaleží je na Vás, kolik minut denně věnujete studiu. A když se rozhodnete na pár dní vynechat, nic se neděje. V tomto případě rozhodně neplatí přísloví, "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra."

Studujete jen to, co má pro Vás opravdu význam
Pokud se budete chtít zdokonalit například v Excelu, pravděpodobně Vás nebude zajímat tvůrčí psaní a naopak. V tomto směru si každý najde přesně to, co ho zajímá nebo v čem se chce zdokonalit. I když nabrat nové informace a zkušenosti, také není k zahození.

Učíte se od těch nejlepších
Od takzvaného teoretika, který neví, co si praxe žádá, se toho moc nenaučíte. Lektoři, kteří připravují kurzy, jsou ti nejlepší ve svém oboru. Kromě drobné teorie, které se prostě nevyhnete, pro Vás mají připravené spoustu cenných příkladů z praxe.

Většina kurzů je zdarma
Dobrá zpráva pro všechny, kteří nechtějí vyhazovat peníze za zbytečně předražené kurzy, které jim pak nejsou k ničemu. Možnost bezplatných kurzů nabízí například portál Seduo. cz nebo Nostis.org

Platný certifikát po absolvování kurzu
A nakonec to nejlepší. Po úspěšném absolvování kurzu (včetně splnění písemného testu) získáte certifikát, o který si můžete rozšířit Váš životopis. Zkrátka znalosti jsou k nezaplacení.


Nejvyhledávanějším portálem s online kurzy v České republice je portál Seduo.cz, který nabízí nepřeberné množství kurzů (placených i zdarma) od angličtiny po základy v Excelu. Následující kroky Vám pomohou začít se svým první online kurzem:

1. ZADEJTE DO VYHLEDÁVAČE NÁSLEDUJÍCÍ ADRESU - www.seduo.cz
2. VYTVOŘTE SI ÚČET - přihlásit se můžete pomocí:
a) EMAILOVÉ ADRESY
b) FACEBOOKOVÉHO nebo TWITROVÉHO ÚČTU
3. VYBERTE SI KURZ A PILNĚ STUDUJTE

Jak si sami můžete všimnout, není to nic těžkého.


Tím méně známým serverem s online kurzy je Nostis.org, specializující se převážně na kurzy s právní tématikou. Všechny tyto kurzy jsou zcela zdarma.

To a mnoho dalších výhod Vám přináší online vzdělávání. Tak na co ještě čekáte. Staňte se průkopníky v online vzdělávání mezi Vašimi přáteli a ukažte jim, že vzdělání není jen zažitá stará škola, ale super věc, se kterou se neustále rozvíjíte.