Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online

25. května 2017 v 18:13 | Suzanne25 |  Různé povídky


Vzdělávání je součástí života každého z nás. Spousta z nás má bohužel zafixované slovo vzdělání se starou školou a tak není divu, pokud si už najdeme chvilku jen pro sebe, s největší pravděpodobností nebudeme myslet na učení.
Stejně jako věda nebo technika, také vzdělání se neustále vyvíjí. Zapomeňte na klasickou školu s křídovou tabulí, lavicemi, naučnými plakáty a nekonečné množství teoretických hodin, které ve skutečnosti nikam nevedly. Zkuste si představit vzdělání, které se Vám přizpůsobí na míru a možná Vás bude i bavit. Řekněte ano modernímu, online vzdělávání.

Zatímco ve světě je online vzdělávání běžné, v České republice se tento fenomén teprve usazuje. A co je na něm tak skvělého?

Můžete se přihlásit na více kurzů zároveň
Kdo říká, že když se přihlásíte do jednoho kurzu a nepadne Vám do oka, musíte ho absolvovat stůj, co stůj? Klidně se přihlaste do více kurzů najednou, jedině tak máte možnost (pokud nejdete cíleně za jedním) zjistit, který pro Vás bude největším přínosem.

Jste pánem svého času
Čas je Váš přítel. Zaleží je na Vás, kolik minut denně věnujete studiu. A když se rozhodnete na pár dní vynechat, nic se neděje. V tomto případě rozhodně neplatí přísloví, "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra."

Studujete jen to, co má pro Vás opravdu význam
Pokud se budete chtít zdokonalit například v Excelu, pravděpodobně Vás nebude zajímat tvůrčí psaní a naopak. V tomto směru si každý najde přesně to, co ho zajímá nebo v čem se chce zdokonalit. I když nabrat nové informace a zkušenosti, také není k zahození.

Učíte se od těch nejlepších
Od takzvaného teoretika, který neví, co si praxe žádá, se toho moc nenaučíte. Lektoři, kteří připravují kurzy, jsou ti nejlepší ve svém oboru. Kromě drobné teorie, které se prostě nevyhnete, pro Vás mají připravené spoustu cenných příkladů z praxe.

Většina kurzů je zdarma
Dobrá zpráva pro všechny, kteří nechtějí vyhazovat peníze za zbytečně předražené kurzy, které jim pak nejsou k ničemu. Možnost bezplatných kurzů nabízí například portál Seduo. cz nebo Nostis.org

Platný certifikát po absolvování kurzu
A nakonec to nejlepší. Po úspěšném absolvování kurzu (včetně splnění písemného testu) získáte certifikát, o který si můžete rozšířit Váš životopis. Zkrátka znalosti jsou k nezaplacení.


Nejvyhledávanějším portálem s online kurzy v České republice je portál Seduo.cz, který nabízí nepřeberné množství kurzů (placených i zdarma) od angličtiny po základy v Excelu. Následující kroky Vám pomohou začít se svým první online kurzem:

1. ZADEJTE DO VYHLEDÁVAČE NÁSLEDUJÍCÍ ADRESU - www.seduo.cz
2. VYTVOŘTE SI ÚČET - přihlásit se můžete pomocí:
a) EMAILOVÉ ADRESY
b) FACEBOOKOVÉHO nebo TWITROVÉHO ÚČTU
3. VYBERTE SI KURZ A PILNĚ STUDUJTE

Jak si sami můžete všimnout, není to nic těžkého.


Tím méně známým serverem s online kurzy je Nostis.org, specializující se převážně na kurzy s právní tématikou. Všechny tyto kurzy jsou zcela zdarma.

To a mnoho dalších výhod Vám přináší online vzdělávání. Tak na co ještě čekáte. Staňte se průkopníky v online vzdělávání mezi Vašimi přáteli a ukažte jim, že vzdělání není jen zažitá stará škola, ale super věc, se kterou se neustále rozvíjíte.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 26. května 2017 v 12:17 | Reagovat

Zní to hezky jen by mě zajímalo, jestli mi to v tom životopise k něčemu bude. Ve smyslu jestli bude zaměstnavatel vůbec chápat, co to je za certifikát a bude mít v jeho očích nějakou hodnotu, nebo nad tím jen mávne rukou, že  je to bůh ví co a ještě získané kdovíjak z internetu. Sám mám třeba ECDL certifikát, o kterém nám ve škole básnili, jak se nám bude hodit při hledání zaměstnání a za celých 7 let jsem se nesetkal se zaměstnavatelem, který by tušil, co ten certifikát je, případně mi řekl, že umět s Excelem, Wordem atd. je naprostá samozřejmost a že certifikáty si na to dělají jen lidi 50+

2 Srdcová Dáma Srdcová Dáma | Web | 26. května 2017 v 20:41 | Reagovat

[1]: Musím souhlasit ;-) .

3 Eliss Eliss | Web | 26. května 2017 v 21:00 | Reagovat

Jsi na titulce každou chvíli, gratuluji

4 Suzanne25 Suzanne25 | 26. května 2017 v 21:14 | Reagovat

[3]: Děkuji :-)

5 veronika-ve veronika-ve | Web | 26. května 2017 v 22:23 | Reagovat

Zní to celkem zajímavě :) Popravdě jsem o takových kurzech vůbec neměla páru, tak díky za typ ;)

6 SchwarzRosen SchwarzRosen | 28. května 2017 v 1:23 | Reagovat

[1]: Taktéž jsem o tom přemýšlela. Na seduo jsem se už kdysi dívala (a jen tak z nudy si jeden kurz dělala), ale u většiny těch kurzů, co tam jsou (víc jsem zkoumala ty zdarma, fakt do toho nehodlám jako výdělečně nečinný člověk něco cpát) mi přijde ten certifikát zbytečný, jako třeba ten zmiňovaný excel (pro začátečníky), nebo jak si najít práci a tak podobně =oD No, teď do konce měsíce tam mají nějaké kurzy, které by normálně měly být placené, zdarma,tak možná nějaký ještě zkusím, ale to jen když nebudu mít co dělat.

7 Amia Amia | Web | 28. května 2017 v 15:27 | Reagovat

Proč mi to strašně zní jako PR článek? Ale to je koneckonců fuk.

Záleží na online kurzu a záleží na škole. Fakt nemůžeš říct, že online vzdělávání je oproti škole o X% lepší. Navíc mi přijde vtipný, jak se v podobných souvislostech tak často skloňuje "školní předměty jsou ve výsledku k ničemu".
Jenže tohle generalizování zahrnuje všechno, včetně základní školy čtení psaní počítání, rozhled na druhém stupni, chápání na středních či učilištích a kritické myšlení na vysokých. Fakt si myslíte, že online se naučíte číst, nebo kriticky myslet?

8 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 28. května 2017 v 19:48 | Reagovat

Nějakým certifikátem se chlubit nebudu, stejně jsou to věci které zaměstnavatelé buď berou jako samozřejmost nebo nevědí, co to je. Ale kdybych se někdy nudila, stojí to aspoň za zkoušku.

9 suzanne25 suzanne25 | 30. května 2017 v 15:00 | Reagovat

[7]: Zaprvné, nikde se v článku nepíše, že online vzdělávání je x-krát lepší, než běžná škola a zadruhé, tam nelze najít ani zmínku o tom, že školnní předměty jsou ve výsledku k ničemu. Online kurzy jsou spíše záležitostí pro dospělé lidi, kteří chtějí získat více informací ohledně témat nebo oborů, které je zajímají a navíc od profesionálů (tedy od lidí, kteří se nezajímají o dané téma první týden), ale mají znalosti a hlavně z praxe, nejsou to jen prostí teoretici a to je to, co je na těch kurzech skvělé, alespoň podle mého názoru :)

A malá, přátelská rada na závěr, než příště budeš kritizovat nějaký článek, doporučuji si ho přečíst od začátku do konce a kritizovat, to, o čem se v článku píše a ne naopak :D

10 suzanne25 suzanne25 | 30. května 2017 v 15:02 | Reagovat

[5]: Rádo se stalo :) Od toho existují blogy, aby se lidé nejen bavili, ale předávali si informace :)

11 Amia Amia | Web | 2. června 2017 v 12:42 | Reagovat

[9]:  Vždy čtu od začátku do konce :-P

První dva odstavce říkají, že online vzdělávání je zábavnější a užitečnější, než škola jako taková
Parafrázuji: ,,Mnoho z vás má vzdělání bohužel spojeno se starou školou, a tak není divu, že mu nechcete věnovat volný čas. U online kurzů zapomeňte na školní lavice, křídovou tabuli a stovky teoretických hodin, které ve výsledku nikam nevedly."

Plus na konci, po vyjmenování výhod online kurzů, opět zmiňuješ, že vzdělávání není jen stará zažitá škola.

Aneb, celkově to stavíš na rozdílu mezi klasickým (škola) a online (kurzy) vzděláváním.
Sám nadpis, Vzdělávejte se moderně, je postaven do rovnítka s online kurzy. A moderní je oproti starému povětšinou chápáno jako lepší. ,,Staré" v opozitu je přežité, překonané, dále neužitečné.

Tak :D
Uznávám, explicitně jsi neřekla, že online kurzy jsou X-krát lepší a že VŠECHNY školní předměty jsou k ničemu.
Podle výše vypsaného je ovšem součástí článku kromě výhod online kurzů, rad, jak na ně atd. i informace, že jsou tyto kurzy lepší, než současná podoba vyučování aka škola.

Pokud jsem tě urazila, tak se omlouvám.

Ps k malé radě na závěr:
Nekritizovala jsem článek, ale myšlenku. Článek je výborný: stylisticky vyzrálý, neviděla jsem žádné gramatické chyby, stručně a jasně předává to, co chce. Pokud po tobě někdy někdo bude chtít PR článek, jdi do toho. :D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama