2.díl Krásy Slovenska

29. září 2017 v 10:15 |  Přátelé, s.r.o.


Dovolenou si většina z nás pojí s létem. Jenže co, když jste svobodní, nezávislí a můžete si dovolit odjet na dovolenou i v jinou roční dobu? Předpokládám, že by se toovole líbilo všem. Nicméně, takové štěstí nepotkalo mě, ale Janičku. Vlastně to ani nebyla dovolená v pravém slova smyslu.

Před půl rokem ji odmítl její tehdejší snoubenec se slovy: "Mrzí mě, co teď řeknu, ale ještě se necítím na další závazky, víš sotva jsem se vyhrabal z rozvodu a ještě nejsem připravený na další vážný vztah spojený se svatbou a dětmi". Sami uznejte, pokud by Vám někdo tak dlouho sliboval skoro až pohádkovou budoucnost, plnou štěstí, lásky a jiných obdobně krásných věcí, tak jako Janičky skoro snoubenec zlomilo by Vás to, natož holku, která po pár neúspěšných vztazích konečně doufala, že našla toho pravého.

Ne nadarmo se ale říká, že láska je slepá. Po tomto dost nešikovném odmítnutí se Janička zhroutila a my jsme věděli jen jedno, musí odsud rychle pryč, aby zapomněla. Jedinou spásou pro ni byl Petr a dlouhý odpočinek na Slovensku.

Dva týdny se nedělo nic zvláštního. Pomalu jsme si začali dělat starosti, jestli je všechno v pořádku. A právě ve chvíli, kdy chtěl Richard volat Petrovi, zazvonil telefon a Janička nám celá šťastná oznámila, že se tam seznámila s "fakt super chlapem" a tentokrát si je naprosto jistá, že je to ten pravý. Sami uznejte, jak jsme jí mohli rozmlouvat člověka, o kterém jsme jen věděli, že se jmenuje Tibor a je to podnikatel. Vždyť jsme ho znali jen z vyprávění a fotek. Mimochodem fešák. Sice jsme já, Richard a Alex měli strach, aby se zase něco nestalo, ale přáli jsme jim to. Takové štěstí si ta holka prostě zasloužila.

Kdo tehdy mohl vědět, co se stane? Jak už jsem zmínila, Tibor byl podnikatel. Nikdo však netušil, v čem podniká. A přesně to se opět Janičce stalo osudným. Když se po měsíci vrátila, čekali jsme, že bude odpočatá, plná energie a hlavně šťastná. A taky, že nám přiveze ukázat Tibora. Naše představy se opět nevyplnily. Ve dveřích se objevila životem vyřízená holka s novinami v ruce, ve kterých, jak jsme později zjistily, byl sice krátký, zato výstižný článek:
"Po více jak šesti letech, byl v okolí Bratislavy dopaden podnikatel Tibor K., který se podílel na obchodu s nebezpečným odpadem, dovezeným z Maďarska. V současné době je ve vyšetřovací vazbě. Jelikož to nebyl podnikatelův první prohřešek, hrozí mu trest odnětí svobody ve výši pěti let."

Po této nešťastné události Janička prohlásila, že definitivně končí s chlapama.

Kdyby jen tušila, co všechno pro ni ještě osud přichystal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama