4.díl Princezny ze Schönbrunnu

6. října 2017 v 18:05 |  Přátelé, s.r.o.

Kdo by neměl rád oslavy. Alespoň já je miluju, tedy pokud je s kým slavit, důvod jako takový se vždycky najde. A pak ty přípravy. Zaberou nejvíc času a dost často také způsobí hurikán na účtu. A teď si představte, když se Vám sejdou hned dva velké důvody na oslavu, jako nám. Na poslední chvíli jsme se totiž rozhodli oslavit společně svatbu a narozeniny v jeden den.

Opět se musela sejít naše rada. Pamatuju si to jako dneska. Seděli jsme na terase, popíjeli kávu a nezávazně konverzovali o svatebních šatech, o svatebním i narozeninovém dortu, kdo komu půjde za svědka, jaké dary by si ženich s nevěstou a narozeninový oslavenec přál a v neposlední řadě, koho pozveme. Jak už název napovídá, svatba i narozeniny se konali na zámku ve Vídni, v Schönbrunnu. Teď Vás pravděpodobně napadne otázka proč zrovna Schönbrunn? Proč ne nějaký český zámeček? Protože Janička, stejně jako já, je velký snílek a Schönbrunn je místo, kde ji Richard požádal o ruku. Tak co by pro svou milovanou neudělal. A teď už víte, že připravovaná svatba byla pro Richarda a Janičku. A ta narozeninová oslava, ta byla pro změnu moje.

Dlouho jsme se nemohli shodnout na seznamu hostů. Přesto účast byla opravdu hojná. Kromě ženicha Richarda, nevěsty Janičky, svědka Alexe, svědkyně a oslavenkyně v mé podobě, tu byl ještě Pan Božský, Alexova krásná přítelkyně Erika, Petr se svým přítelem Jánem, Julie s dětmi, samozřejmě Janičky rodiče, moji rodiče a přátelé přátel. Prostě oslava, jak má být.

Součástí oslav bývají také nejrůznější překvapení.
První takové přišlo těsně před půlnocí a bylo pro mě. Když byla oslava v nejlepším, požádal mě Pan Božský, ať jdu s ním na chvíli ven. Aby to stálo za to, zavázal mi oči. Nic jsem neviděla a byla jsem odkázaná jen na něj. Asi si umíte představit můj strach, jít po schodech, nic nevidět a spolehnout se jen na toho, kdo Vás vede. Ale to překvapení za to stálo. Když mi Pan Božský rozvázal oči, myslela jsem, že se zblázním. Uprostřed kruhu ze svíček stálo nové SÚV v barvě lila, po kterém jsem tolik toužila. Znáte lepší způsob vyznání lásky? Možná ano, ale pro mě tohle bylo to nejhezčí.

A to druhé překvapení přišlo krátce po půlnoci. Richard nechal udělat speciální ohňostrojovou show jen pro Janičku v podobě srdcí.

Tak po tomhle dni, jsme si obě připadaly jako opravdové princezny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama