5.díl Jeho nebo jeho?

13. října 2017 v 18:05 |  Přátelé, s.r.o.

Říká se, že děti jsou zázrak. Kdo je má, ten by o tom klidně mohl napsat román. Kdo je nemá, neví, o jaké štěstí v životě přichází. A pak jsou tu ti, kteří se o dítě teprve pokouší a ti, kteří ho už dokonce očekávají. Také se říká, že matka je vždy jistá, ovšem u otce to zas tak jisté není. Tahle moudra bych si klidně mohla odpustit, kdyby se nám vyhnul problém kolem zatím nenarozeného dítěte, které čekala Janička s ...................... otcem zatím neznámým.

Ale vraťme se ke dni, kdy jsme se tuhle (ne)šťastnou událost dozvěděli.

Jako každé ráno jsme všichni, včetně našich partnerů, seděli u snídaně a vedli nenucenou konverzaci. Z ničeho nic se Janičce udělalo zle a zkolabovala. Hned jsme volali sanitku a nepřáli si nic jiného, než aby byla v pořádku. A právě v nemocnici to všechno začalo. Po několika hodinách strávených na nemocničním kafi, byla Janička propuštěna s tím, že musí hodně odpočívat. Víc nám doktor neřekl, později jsem zjistila proč. Lékaři z vyšetření krve zjistili, že je Janička těhotná. Ta jim ale zakázala o tom mluvit. Lékařské tajemství je lékařské tajemství, i když se jedná o takovouhle krásnou diagnózu.
Janička neumí a nikdy neuměla lhát, takže to, že něco není v pořádku, jsem na ní poznala hned, jak vyšla z ordinace.

Když pak všichni odešli za svými povinnostmi a my zůstaly sami doma, se slzami v očích se mi přiznala, že je těhotná. Tohle nebyly slzy štěstí, ty u ní vypadají jinak, tohle byly slzy bolesti. Když jsem se jí snažila uklidnit řečmi, jaké štěstí jí s Richardem potkalo, vyhrkla ze sebe, že neví, kdo je otcem toho dítěte. Prý to může být Richard nebo taky Alex. Navíc se mi ještě přiznala, že přemýšlí o potratu. A já jí pro změnu slíbila, že se pokusím přijít na nějaké řešení a zatím nikomu nic neřeknu.

Těch pár dní bylo utrpení. Janičky odmítavé chování nejvíc ubližovalo Richardovi, který to nechápal. Až jednou v noci jsem dostala nápad.
Janička řekne Richardovi, že spolu čekají dítě. Po jeho narození necháme tajně udělat testy otcovství a bez ohledu na výsledek, který bude stejně jen pouhou informací, bude otcem Richard, ať se děje cokoliv.

O šest měsíců později přišel na svět Matyáš. Všichni jsme z toho malého človíčka byli unešení. I přes tu euforii, tu stále visela jedna otázka. Jak jsme se na začátku dohodli, nechali jsme tajně udělat testy otcovství. Janička držela v ruce obálku, kterou se neodvažovala otevřít a tak poprosila mě.

Výsledek byl jasný.


Konec první série.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama