1. díl Matyáš

17. dubna 2018 v 18:00 |  Přátelé, s.r.o. II.

Naše osudy pokračují přesně tam, kde naposled skončily a to v porodnici, kde jsme se radovali z příchodu Matyáše, tedy syna Janičky a otce stále neznámého (jen připomenu, že ve hře je Richard i Alex). A mě čekal těžký úkol.

Pomalu jsem otvírala obálku, ve které byl výsledek objasňující otcovství. Nebyla jsem si jistá, jestli chce Janička za každou cenu znát pravdu. Ale my dvě jsme před sebou nikdy neměly tajemství, tak jsem se zhluboka nadechla, jenže ve chvíli, kdy jsem chtěla přečíst jméno, mě Janička zastavila s tím, že to přeci jen nechce vědět. Prý si je naprosto jistá, že otcem je Richard.

Takže teď jsem byla jediná, která znala pravdu, ale nikdo o ní nestál. Nicméně jsem respektovala přání kamarádky, ale pro jistotu jsem si dokument schovala pro případ, že by přeci jen někdy v budoucnu chtěla pohlédnout pravdě do očí.

A jak jsem správně předvídala, okamžik pravdy na sebe nenechal dlouho čekat.

To, jak si byla Janička v porodnici jistá, že otcem je Richard, se od chvíle, kdy si malého přivezli domů změnila v pochybnosti. Z Richardových očí tryskalo tolik štěstí, ale u Janičky jsem viděla, že své štěstí jen hraje. Proto když jsme jedno odpoledne zůstaly sami doma, rozhodla se podívat, byť kruté pravdě, do očí.

Seděly jsme v kuchyni a uprostřed stolu ležel papír, který skrýval jméno skutečného otce, malého Matyáše. Pomalu začala pročítat dokument na jehož konci bylo to jméno. Když dokument dočetla, vstala od stolu a odešla do svého pokoje. Po pár minutách jsem šla za ní, stála nad postýlkou svého syna a dívala se jak klidně spí.

Musela jsem přísahat, že o tom výsledku nikdy nikomu neřeknu. Ať se bude dít cokoliv. Pro Matyáše to bude Richard, kdo ho bude vychovávat a milovat jako svého.

Ještě to odpoledne jsme dokument zničily.


Tímhle tajemstvím jsem však spustily nebezpečnou lavinu těch dalších.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama