2. díl Martin

12. září 2018 v 19:46 |  Přátelé, s.r.o. II.

Možná jste si všimli, že naší rodinu-nerodinu spojuje jedna věc - OSLAVY. Koneckonců jste se o tom, mimo jiné mohli přesvědčit v povídce "Princezny ze Schönbrunnu," kde jsme v jeden den oslavili svatbu Janičky s Richardem a zároveň moje narozeniny. Ano, oslavy máme opravdu rádi, protože se vždy sejdeme s těmi, na kterých nám záleží.

Na oslavu, která nás čekala tentokrát, jsme se ale moc netěšili.

O našem rodinném příteli Petrovi (bratranec Richarda), jsem se zmiňovala jen okrajově na začátku mého vyprávění. Proto jen připomenu, že Petr je interní lékař, pracující a žijící na Slovensku a jeho cílovou skupinou jsou muži. Na to, že je Petr, co se týče svých budoucích partnerů velmi vybíravý, jsme si už zvykli a nikdy jsme neměli problém přijmout jeho momentálního přítele. Ten, kterého nám přivedl představit tentokrát byl slovenský herec, Martin K. Jeho obličej mi byl povědomý, ale rozhodně ne proto, že to byl herec. Pak jsem si vzpomněla na jeden novinový článek. Trefa. Onen Martin K. excelovat v jedné drogové kauze z 90. let minulého století, která ovšem byla smetena soudem ze stolu jen proto, aby neublížila tehdy vysoce postaveným osobám. A jak jsem správně usoudila, Petr o jeho temné minulosti neměl nejmenší ponětí.

Moje nenávist vůči němu vystoupila na samí vrchol ve chvíli, kdy nám Petr oznámil, že za měsíc vstoupí do registrovaného partnerství, jehož oslava se bude konat na zámku v Schönbrunnu, kam jsme všichni srdečně zváni. Zároveň Petr požádal Richarda, zda by mu šel za svědka a Martin se pokusil zlanařit Alexe, který by mu po pár panácích snesl i modré z nebe. Charisma mu prostě nechybělo. Bohužel má odtažitost od Martina nebyla během návštěvy k nepřehlédnutí, proto jsem musela jít s pravdou ven, hned, jak ti dva odjeli. Všichni čtyři jsme si slíbili, že se o tomhle faktu Petr nesmí dozvědět, neboť by mu to zlomilo srdce. Nešlo si nevšimnout jejich vzájemné zamilovanosti.

Měsíc utekl jak voda. Stáli jsme v sále Schönbrunnského zámku, kde úředník pronášel slavností řeč ke svatebčanům a já se pořád nedokázala srovnat s tím, že Martin bude od teď součást rodiny.

Kdybych jen věděla, že se pro nás stane do budoucna tak důležitým, chovala bych se k němu jinak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama