3. díl Vivien

12. září 2018 v 19:48 |  Přátelé, s.r.o. II.

Neděje se jen návrat ztracených synů, ale i návrat ztracených dcer. A právě jednu takovou, už skoro dospělou, nám osud připlet do cesty.

Deštivé sobotní odpoledne přímo lákalo ke strávení v posteli s romantickým filmem. Nesměli bychom to být my, kterým se bohužel klidné chvíle vyhýbají.

Hned v prvních minutách filmu se do mého pokoje přiřítila Janička, celá bílá jako smrt, s tím, abych hádala, kdo přišel na návštěvu. Myslela jsem si, že přijel Petr, jehož příjezdy se nikdy neobejdou bez vtípků. Jenže to nebyl Petr. V obýváků seděla opálená, mladičká bruneta. Když jsem se Janičky potichu zeptala, kdo to je, odpověděla mi, že Vivien, Alexova dcera. Zůstala jsem stát jako opařená, Alex nikdy nemluvil o tom, že má dceru. Teď už se nedivím, že Janička vypadala jako by byla pět minut po smrti. Ať už to byla pravda nebo ne, snažili jsme se k té dívce chovat hezky a každou chvíli jsme uháněli Alexe i Richarda, ať se co nejdřív vrátí domů z města, protože máme návštěvu, u které by měl být hlavně Alex.

Když se ti dva konečně vrátili, nestačili jsme se divit, kolik informací jsme se od té dívky dozvěděli. Především se prokázalo, že Vivien je skutečně Alexova a Eričina dcera. Na to, jak byl jejich vztah nezvykle dlouhý, skončil stejně, jako ty ostatní, hádkou a rozbitým nádobím. Bohužel pro Alexe byl tohle první vztah, ze kterého vzešel potomek.

Mimo jiné se nám Vivien přiznala, že nemá kde bydlet, protože se před cestou sem pohádala s matkou, která jí samozřejmě o jejím otci napovídala jen to nejhorší. A zkuste zastavit tvrdohlavou holku, která chce znát pravdu za každou cenu.

Tak jsme jí ubytovali u nás s tím, že se alespoň lépe pozná se svým otcem a Alex pro změnu lépe pozná svojí dceru, o které do dnešního dne neměl ani ponětí. A protože ani Erika není úplně bez citu, netrvalo dlouho a osobně se přijela své dceři omluvit s tím, že o ní měla strach a nechce, aby jí vlastní dcera nenáviděla, jenom proto, že sama se stále nepřenesla přes rozchod s Alexem. Ještě ten den si to všichni tři vyříkali.

A my byli rádi, že alespoň jeden příběh skončil šťastně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama