5. díl Viktor

12. září 2018 v 19:52 |  Přátelé, s.r.o. II.

Každý zločin má být po zásluze potrestán. Co když, ale nemá policie dost důkazů, aby našla pachatele a příslušné správní orgány se postaraly o jeho trest? Co je pravdy na tom, že bez těla není zločin? A je vůbec možné skrýt před svým okolím tak hrůzné tajemství?

Viktora Baumana znáte už z předchozího vyprávění. Pro ty, kdo jsou zapomětlivější připomenu, že Viktor je Alexův obchodní partner z Berlína. Dost často se u nás objevuje bez předchozího ohlášení a jeho návštěvy většinou nekončí dobře. Kdybychom jen tušily, jaké následky bude mít jeho poslední návštěva.

Ten večer jsme se rozhodli, že si všichni uděláme hezký večer a vyrazili jsme ven do jedné luxusní restaurace na večeři. V průběhu večera přišla Alexovi SMS zpráva. Do té doby, jinak zábavný a pozorný společník zblednul, vstal od stolu, omluvil se a odešel, aniž by nám řekl, kam. Protože jsme o něj měli strach, zaplatili jsme a vyrazili ho hledat. Možná, kdybychom jeli hned domů, nestalo by se to, co se stalo. Bohužel nás nenapadlo, že by si Alex mohl s někým sjednat schůzku doma a hledali ho po celém městě.

To, co jsme viděli, když jsme přijeli domů, jen tak z paměti nevymažeme.
Na zemi v předsíni ležel muž v kaluži krve a nad ním stál Alex se zakrváceným kuchyňským nožem v ruce. Tím mrtvým byl Viktor. Střídavě jsme se dívali na sebe a na Viktora. Alex se nám se slzami v očích snažil vysvětlit, co se vlastně stalo.
Ti dva se krátce předtím, než jsme přijeli, pohádali. Viktor přijel z Berlína, aby z Alexe dostal polovinu peněz z jejich posledního obchodu. Problém byl v tom, že to byl černý obchod a stejně tak zinkasované peníze nebyly čisté. Když mu Alex odmítnul dát jeho podíl, rozhodnul se Viktor jít na policii a všechno přiznat, on totiž neměl co ztratit. V tu chvíli si Alex uvědomil, že by Viktor nedostal do problémů jen jeho, ale také jeho bývalou přítelkyni Eriku a jejich dceru Vivien, které měli na onom obchodu také jistý podíl. V afektu popadl nůž, který ležel na kuchyňské lince, v předsíni ještě stihnul Viktora zastavit a několikrát ho bodnul do břicha.

Richarda v tu chvíli napadla jen jedna věc. Viktor nemá nikoho, kdo by ho postrádal, takže odvezeme tělo do Černého lesa a tam ho zakopeme. Tohle tajemství zůstane navždy jen mezi námi. Bude těžké s tím žít, ale když budeme držet spolu, zvládneme to. A přesně to jsme také udělali.

První dny byly samozřejmě nejtěžší. Museli jsme dávat pozor hlavně na Alexe, který měl z nás čtyř největší výčitky a každou chvíli se chtěl jít udat na polici. A samozřejmě pro nás pro všechny bylo nejtěžší chovat se normálně před Adamem.

I když jsme všichni věděli, že jako dřív, už to nikdy nebude, zhruba po půl roce, když se nic nedělo, jsme se oklepali a vrátili k celkem normálnímu životu.
Proto mě velmi překvapil Adam, který jednou večer přišel domů s tím, že měl příšerný den. Když jsem se z něj pokoušela dostat podrobnosti, prozradil mi, že v Černém Lese našli dělníci během likvidace škod po vichřici mrtvolu, která je podle patologa stará asi tak půl roku.

A naše noční můra začala znovu ožívat.


Konec druhé série.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama